Ik ben zelf ook erg beweeglijk in mn slaap. En als ik dus te strak ingestopt lig, word ik steeds wakker, of ben ik ‘s-ochtends echt niet uitgerust. Het lijkt wel of ik mezelf dan niet kan ontspannen.
Mijn dochter van 9 maanden heeft precies hetzelfde. Ik heb ook al eens geprobeerd op het slaapzakje in te stoppen onder het matras, maar als ze al in slaap viel, was het na 1 slaapcyclus van 3 kwartier weer brullen ipv lekker doorslapen.Na een week trok ze zelf het slaapzakje weer los….
Dus ik ga vaak kijken als ze huilt. Het is elke keer weer een verrassing. Dan ligt ze op haar buik, of met haar hoofdje aan het voeteneind, helemaal overdwars, of een combinatie hiervan….
En dan is het weer twee weken over, en blijft ze netjes op haar rug liggen.
Volgens mij is het gewoon iets wat kindjes moeten leren en als je allerlei trucjes gaat uithalen om ze te laten slapen, duurt het des te langer voordat ze geleerd hebben het zelf op te lossen….