Kan me voorstellen dat je hiervan geschrokken bent. Van i-net heb ik het volgende af kunnen halen ;
Rhesus-D-negatief
Als je rhesus-D-negatief bent, wordt je bloed in week 30 opnieuw onderzocht, nu op eventuele antistoffen. De kans hierop is heel klein. Als je nog niet eerder bent bevallen, krijg je daarna een injectie met anti-D. Deze injectie zorgt ervoor dat de kans kleiner wordt, dat jij zelf antistoffen gaat aanmaken die de baby ziek maken. Het is belangrijk, dat je deze prik pas krijgt wanneer het bloed al is afgenomen. De baby heeft geen last van deze injectie en loopt geen enkel gevaar.
Na de bevalling
Na de bevalling wordt de rhesus-D-factor van de baby bepaald. Wanneer de baby rhesus-D-positief is, is het noodzakelijk dat je nogmaals een injectie met anti-D krijgt. Dit voorkomt dat je antistoffen aanmaakt, die in een volgende zwangerschap problemen kunnen veroorzaken.
Hoop dat je hier iets aan hebt , als je nu toch nog met vragen blijft zitten zou ik de vk gewoon even bellen als ik jou was.
Groet Xanthe