Wat ontzettend goed dat je dit bericht plaatst zeg! Wauw!
Ik heb geen ervaring met ADHD, maar heb ASS (voorheen Asperger). Mijn zwangerschap startte eerder dit jaar, toen ik nog in therapie was. Ik kreeg cognitieve gedragstherapie, in diverse vormen.
Dat is ook wat het is, een verzamelnaam voor diverse vormen van therapie. Om die reden, is er best heel goed om te gaan met je hormoondisbalans, en tijdens je zwangerschap daarin juist ondersteuning te ontvangen. Wel zou ik opzoek gaan naar een therapeute die hier ervaring in heeft.
Ik vond de ondersteuning ook tijdens mijn zwangerschap heel fijn, maar heb wel bepaalde intensievere therapie inderdaad laten gaan. Ook vond ik het een hele fijne gedachte dat ik na de bevalling haar ondersteuning nog kon inzetten, bijvoorbeeld wanneer ik het psychisch ingewikkeld zou vinden in de eerste periode.
Mijn ervaring en advies zou dus zijn niet te terughoudend te zijn voor de therapie. Het is een heftige periode, en ondersteuning kan echt heel fijn zijn! En heb je een intake, bespreek je je zwangerschap en wensen hierin, en besluiten zij alsnog dat het slimmer is om helemaal nog niet te starten, dan weet je dat ook. Dan kun je jouw huidige vragen wellicht wel met ze bespreken, en hebben ze misschien weer goede tips om hoe wel goed deze maanden door te komen.
Heel veel succes, en gefeliciteerd!!