Ik heb een elektrische bakfiets (al 2.5 jaar, de vogue supreme) en ben er heeeel blij mee. We gebruiken m dagelijks voor onze kinderen van 4.5 en 2.5, nu een 3e kindje op komst.
We fietsen ermee naar school (2 km) en de oudste past er nog makkelijk in. Tot 5 a 6 jaar past dat prima denk ik. Er kunnen 4 kindjes in, en eventueel nog 1 achterop. Straks met de nieuwe baby kunnen we direct fietsen (maxi cosi kan erin) dus niet weer 9 maanden wachten tot de baby eindelijk oud genoeg is om voorop de fiets te kunnen.
Sinds we een bakfiets hebben,hebben we nog maar 1 auto en dat redden we prima zo. De bakfiets is 1x een dure uitgave maar verder heb je weinig kosten. Ideaal.
Ik fiets er vaak mee even naar de stad, 7km verderop. Dat red ik makkelijk in 20 minuten. Op de bakfiets kost trappen echt geen moeite, ik fiets vaak met gemak 20/24km per uur. Het gaat heerlijk!
Dagelijks zulke afstanden fietsen die jij noemt, doen we niet. Maar ik denk dat het prima kan hoor, als je zelf de motivatie ervoor hebt. Het komt weinig moeite of kracht, puur wat meer tijd dan met de auto!
Ook in de winter en in de regen is de bakfiets heel fijn. De kinderen zitten altijd droog en uit de vrieskou. Echt zo fijn!! Wij zijn er dus heel blij mee en ik raad je zo’n fiets echt aan. We fietsen ook vaak naar het strand ofzo. Tassen, buggy, alles past erin. Heerlijk!