Oh lieve mama wat is het pittig hè! Ik herken het wel hoor, mijn ukkie sliep ook alleen op mij en dat babynestje heeft ze precies 3x in gelegen. Hoewel 3 maanden voor jou best lang is om geen seconden je handen vrij te hebben is je kindje pas 3 maanden oud. Echt nog heel jong!
Het is echt nog heel normaal dat ie niet alleen kan liggen maar gewoon de hele tijd bij jou wil zijn. Hier werd het wel vanaf 4 maanden beter en ging ze ook af en toe in een bedje slapen. Spelen heeft ze lang alleen op mij / samen met mij gedaan.
Qua slapen, slaap is cruciaal… meer slapen doet slapen! Ik koos er voor om haar op / bij mij te laten slapen (kon haar niet wegleggen tot een maand of 5) zodat ze in ieder geval genoeg slaap zou pakken.
Toen ze dus eenmaal langere slaapjes maakte ben ik het beste slaapje in bed gaan proberen. Werd ze dan wakker na 1 cyclus dan probeerde ik 10 minuten in bed te sussen en anders was het opstaan.
Wat ons goed heeft geholpen is letten op wakkertijden, ze ging soms wel eerder naar bed (als ze slaapsignalen liet zien) maar niet later dan de wakkertijden die bij haar leeftijd horen.
Hang in there mama! Het is zwaar, maar je doet het goed. Je kleintje heeft je nu echt nog nodig en dat wordt vanzelf steeds minder al lijkt het nu nog eindeloos te duren. Voor je het weet lopen ze zelf baar bed 😉