Kies nú voor een abonnement met korting

Abonneer nú met korting

 

Meepraten op het forum? aan bij Ouders van Nu. Heb je al een account dan kun je direct .

Borstvoeding Bewaren 3

  • Auteur
    Berichten
  • #10551157

    Hoelang bewaren jullie borstvoeding maximaal in de koelkast?
    Zo uiteenlopend wat ik op internet lees; van 3 dagen tot wel 8 dagen.
    Ik heb een flesje staan van nu 4 dagen oud, morgen 5. Het ruikt en ziet er nog prima uit maar vind het toch eng om dat te geven.


    Pinkyblue
    Bijdrager
    #10551160 Quote

    Het schijnt idd een dag of 8 te kunnen. Maar ik hou zelf Max 5 dagen aan. Niet echt een reden waarom 5 dagen, gewoon een gevoel haha!

    #10551162 Quote

    Mijn beiden kraamhulpen gaven heel duidelijk 3 dagen aan.

    Daarna geven of invriezen en na eventueel ontdooien binnen 24 uur geven.


    MamaE
    Bijdrager
    #10551214 Quote

    ik hield ook max 3 dagen aan


    Dpl
    Bijdrager
    #10551292 Quote

    La leche leaugue geeft betrouwbare informatie: https://www.lalecheleague.nl/borstvoeding-abc/artikel/282-bewaren-van-moedermelk

     

    Ik bewaarde het gerust 8 dagen in de koelkast, en soms zelfs wat langer. Kleinschalig onderzoek heeft laten zien dat je het wel een paar weken goed kunt bewaren in de koelkast, dus 8 dagen kan echt prima. 


    Dpl
    Bijdrager
    #10551293 Quote

    Hier lees je er nog meer over, ook over dat kleinschalige onderzoek: https://eurolac.net/moedermelk-bewaren/

    read more image Lees ook: Voedingsschema baby: het eerste jaar

    Lottie
    Bijdrager
    #10551394 Quote

    Ik zoek ook meestal op la leche legue voor info maar zelf houd ik 2 a 3 dagen aan en anders vries ik het in.


    Dpl
    Bijdrager
    #10551401 Quote

    Ik zoek ook meestal op la leche legue voor info maar zelf houd ik 2 a 3 dagen aan en anders vries ik het in.

    Realiseer je wel dat bij iedere bewerking (verhitten of invriezen) waardevolle stoffen verloren gaan. Het blijft prima melk, maar als het niet nodig is liever zo min mogelijk bewerkingen. 


    kimvanalphen
    Bijdrager
    #10551458 Quote

    Ik hield altijd max 5 dagen aan. Toen ik na de bevalling weer ging werken was dat op dinsdag en donderdag, dus zo kon ik precies op mijn werkdag kolven voor de volgende werkdag.

Meepraten op het forum? bij Ouders van Nu. Heb je al een account dan kun je direct