Wat fijn dat het gelukt is om je kindje weer aan de borst te krijgen. En heel goed dat je het hebt volgehouden om 6 weken te kolven!
Hoe lang je kindje aan de borst moet drinken is voor ieder kind verschillend. De duur die je kindje aan de borst ligt zegt ook niks over hoeveel je kindje binnen krijgt. Een baby die 5 minuten goed effectief drinkt en daarna loslaat, krijgt meer binnen dan een baby die 20 minuten alleen maar sabbelt.
In principe kun je daarom het beste wachten tot je kindje zelf de borst loslaat. Daarna kun je nog de andere kant aanbieden. Als je kindje daarna nog niet tevreden is blijf je van kant wisselen tot hij wel tevreden is.
Mijn dochter liet de eerste tijd niet uit zichzelf los. Wat haar betreft kon ze de hele dag blijven liggen. Als je kindje goed aanhapt voor je tepels geen probleem, maar ik wilde zelf ook wel even wat anders doen. Je kunt dan opletten wanneer je kindje niet meer effectief drinkt (geen slikgeluiden meer, geen lange halen maken, lange pauzes) en hem dan loskoppelen.
Ik kan me voorstellen dat het na het kolven en precies weten hoeveel je kindje binnenkrijgt je nu onzeker kan zijn over de hoeveelheid. Als je je kindje volgt in zijn voedingsbehoefte dan komt dat wel goed! Misschien kan dit stuk je ook nog helpen om te weten of je kindje voldoende binnen krijgt.