Ik werk al ruim 10 jaar in de kinderopvang en het is inderdaad erg lastig als baby’s de fles weigeren. Dit gebeurt wel vaker hoor, jouw kindje is daar niet de enige in.
Mijn ervaring is dat kinderen op de opvang dan minimaal drinken, vaak de eerste 4 tot 6 uur niks. Daarna gaan ze toch wel iets drinken omdat ze toch honger hebben en krijgen we er zo’n 40cc in. Later op de dag hetzelfde. Vaak drinken zulke kindjes op de dag net genoeg om hun honger iets te stillen, zo’n 100-150cc verspreid over de dag. Te weinig natuurlijk, maar zodra ze thuis zijn drinken ze dan om de 2 uur bij mama en halen ze het volledig in in de avond (en de nacht helaas 😉 )
Gezien jouw kindje 4 volle dagen naar de opvang gaat (vermoed ik?) denk ik dat ze die strijd snel opgeeft en al binnen een paar weken toch gewoon uit die fles gaat drinken omdat er geen andere opties zijn. Ze heeft dat gauw genoeg door hoor, hoe klein ze ook is!
Je kunt nog eens verschillende flessen proberen, maar eerlijk gezegd zou ik daar niet teveel geld aan uitgeven. Je kan 10 verschillende flessen proberen, maar grote kans dat ze ze allemaal weigert.
Succes! Idd toch nu al proberen minimaal 1 voeding per dag door papa ofzo te laten geven en het ook echt minimaal 30 minuten proberen, niet te snel overnemen of de borst aanbieden. Het beste ga je zelf even een rondje lopen en laat je papa echt alleen met de baby 30 minuten.
Wat het slapen betreft hetzelfde, bij de opvang doen ze dit vaak probleemloos of ze maakt er in her begin even strijd van, maar zal het al gauw opgeven als ze er 4 dagen is. Dan went ze daar snel genoeg!