Wat is borstvoeding toch een werk he? Ik had ook moeite met het ideaalplaatje loslaten hoor. Maar het kost gewoon echt vrij letterlijk bloed zweet en tranen, maar na een maand of 2 a 3 wordt het echt makkelijker. Dan komt er ritme in en is jouw productie goed op de baby afgestemd en zal de baby sneller gaan drinken.
Ten eerste, jonge babies drinken vaker dan eens per 3 uur. Vaak wel. En vooral savonds kunnen ze clusteren wat betekent dat je soms bijna non stop met een tiet bloot zit.
Ik vind 50 cc per keer voor een baby van 3 weken wel wat weinig trouwens? Maargoed, heb je geen controle over. Je lichaam regelt het het snelst met de baby als je toegeeft aan de vraag. Je lichaam gaat dan meer produceren waardoor de baby weer een nieuw ritme vindt (ritmes wijzigen in het begin voordat jij eraan gewend bent). Als je dit tegenwerkt door een hongerige baby nog even te troosten, krijgt je lijf nooit een seintje dat er meer nodig is.
Met flesvoeding los je het maar gedeeltelijk op. Als je kindje graag vaak drinkt zul je ook vaak met de fles op de bank zitten.
Je kunt voor wat tips ook eens contact opnemen met een lactatiekundige of bv cafe. Er kunnen namelijk wat andere dingen spelen. Zoals een verkeerde drinktechniek, een verkort tong of lipriempje, of dat je kindje de lekker vette achtermelk niet krijgt. En daardoor zal een kindje ook hongerig blijven. Een lactatiekundige komt thuis bij je kijken als je voedt en kan zien wat er verbeterd kan worden. Soms zijn dat net de dingen die je eindelijk eens goed op weg helpen.