Hallo dames,
Volgende maand ben ik twee jaar gestopt met de pil en helaas nog steeds geen mama. In juni 2019 hadden we de eerste positieve zwangerschapstest, maar ik kreeg een miskraam na 6 weken. Vervolgens ben ik nog 3 keer zwanger geworden en zijn dit ook allemaal miskramen geworden. De langste zwangerschap was 7 weken. Vlak voor de eerste zwangerschap is pcos geconstateerd. Dat lijkt in ieder geval niet echt invloed te hebben op de vruchtbaarheid. Mijn cyclus was erg onregelmatig maar lijkt nu redelijk regelmatig (30-33 dagen).
We hebben ons laten onderzoeken op chromosoom afwijkingen maar hier kwam niets uit. Vervolgens heb ik nog laten onderzoeken of ik stollingsproblemen heb of een teveel aan eiwit. Ook hier kwam niets uit.
Vandaag werd ik gebeld door de gynaecoloog met dit “goede” nieuws en de boodschap dat we het verder moeten proberen en dat ik me moet richten op gewichtsverlies. Die laatste opmerking was nogal kort door de bocht aangezien ik reeds 18 kilo ben afgevallen (!!!) en altijd al aantoonbaar keihard bezig ben met mijn gezondheid. Dit had ik ook doorgegeven aan de assistente vorige keer maar schijnbaar is dat niet teruggekoppeld aan de gynaecoloog.
Uiteraard super fijn dat er niets mis is, maar we zijn ook heel verdrietig dat we nu nog steeds niets weten en dat er wordt gezegd dat er niets aan de hand is. Ik ben erg onzeker door alle miskramen en de situatie heeft ook invloed op onze relatie. Ik ben er al die tijd best nuchter onder gebleven maar hoe langer het duurt, hoe meer ik merk dat het invloed heeft op mijn positiviteit en vertrouwen.
Is dit dan echt alles wat ze (kunnen) doen? Ik ben er echt nog niet gerust op. Buiten bovenstaande is mijn menstruatie altijd super licht en kort. De laatste keren duurde het maar 1 tot anderhalve dag en dan verlies ik ook nauwelijks bloed.
Na alle miskramen (behalve de laatste) zijn echo’s gemaakt en bij de laatste echo heeft de gynaecoloog ook gekeken naar mijn eierstokken etc. Ze zei dat alles er goed uit zag maar ik ben er gewoon niet zo gerust op. Door de lichte menstruatie en het feit dat ik altijd drie volledige dagen een positieve ovulatietest heb, heb ik het gevoel alsof er in mijn hormoonhuishouding iets niet helemaal goed zit.
Is er iemand die iets soortgelijks heeft meegemaakt? Zijn er nog meer mogelijkheden om te onderzoeken of behandelen? We hebben over 2 weken een afspraak met de gynaecoloog. Ze liet wel een beetje doorschemeren dat dat puur is om uit te leggen wat ze nu onderzocht hebben en niet om een vervolgstap of plan van aanpak te bespreken.
Op internet lees je dat er altijd heel veel mogelijk is voor stellen die niet zwanger worden, maar het lijkt wel alsof er niet zoveel mogelijk is voor stellen die wel zwanger worden maar waarbij het voortijdig mis gaat. Ik hoop daarom hier misschien nog adviezen of tips te krijgen. Zou het nut hebben om een doorverwijzing naar een ander ziekenhuis te vragen?
*Ik lees al zo’n twee jaar mee op dit forum en was eerder ook actief, maar het lukt me niet meer in te loggen met mijn andere account.