https://rijksvaccinatieprogramma.nl/bijwerkingen
Hier kun je ook bij “meer informatie” doorklikken naar o.a. de bijsluiters van de verschillende vaccinaties, als je meer wilt weten over mogelijke bijwerkingen.
Persoonlijk geloof ik niet dat vaccins in zo’n mate invloed hebben op de ontwikkeling van een kind. Biologisch gezien is dat gewoon niet logisch, wetend hoe de ontwikkeling verloopt en wat er ruwweg gebeurt als je vaccineert. Het kan natuurlijk best zo zijn dat je kind reageert op een vaccin, simpelweg door ziek zijn/koorts, of misschien ook wel in gedrag omdat ze een nieuwe, negatieve ervaring hebben opgedaan (het krijgen van een prik en je daarna niet fit voelen is natuurlijk voor niemand leuk, maar zo’n kleintje kan dat niet plaatsen zoals wij).
Ik zou er nooit over twijfelen of ik mijn kind zou vaccineren. Ik vind het minimale risico van bijwerkingen van vaccins vele malen minder eng dan het idee dat al die kinderziektes weer de kop op steken, en niet alleen mijn kind, maar ook die van anderen door mijn keuze besmet raken.