Hoi mama,
Gefeliciteerd met je zwangerschap! Ik lees uit je verhaal dat het nogal ongepland is, dus je geschrokken reactie is helemaal niet gek. Ook de reactie van je man vind ik niet vreemd. Het is nogal wat dat er ineens een kindje bij komt.
Ik ben zelf mama van 3 kinderen. Onze oudste was 9 maanden toen ik zwanger werd van de tweede. Dat was een wens van mij. Toen onze tweede 10 weken oud was bleek ik zwanger van de derde! Je schrikt je rot als die test positief is! Ook wij hebben discussies gevoerd over hoe het leven eruit komt te zien en of we dit wel aan kunnen. Mijn man zei na een paar dagen: ook dit kindje is welkom. En ondertussen zijn onze kinderen 3, 1,5 en 8 maanden.
Ja het is soms chaotisch. Ja af en toe vraag ik mij af hoe het leven zou zijn zonder onze jongste. Niet om hem, maar omdat ik de verschillende voedingsschemas soms best zwaar vind. Vandaag bestond mijn dag bijvoorbeeld uit de was wegwerken en voor de kinderen zorgen. Luiers, ontbijt, drinken, flesje, lunch, luiers, middagdutjes, fruit, avondeten, flesje en nachtrust.
Maar: Ik zie nu al dat onze kinderen ontzetten naar elkaar toe trekken. Ze zijn echt gek op elkaar. En ik merk dat we makkelijker opweg kunnen doordat ze samen slapen tussen de middag. Waardoor ik sochtends of smiddags weer op stap kan. En natuurlijk zijn hier de dagen ook pittig en ben ik doodop als ze in bed liggen.
De overgang van 1 naar 2 kinderen vond ik heel gek. Ineens moest ik aandacht delen. Maar ik ben echt blij met het leeftijdsverschil tussen onze oudsten. Nu de middelste goed loopt en begint te praten spelen ze veel samen, helpen ze elkaar sokken aantrekken, delen ze drinken en eten(zelfs als ze allebei een eigen bord en beker hebben) en als ze even zonder elkaar zijn is er altijd de vraag ’waar is zus?’.
Geef jezelf even de tijd om er aan te wennen. Dat mag! Als het jou wens is om nog een kindje te verwelkomen dan kun je dat aan! Wees lief voor jezelf, dat verdien je!
En voor wat je man betreft: als je vrienden hebt die 2 of meer kinderen hebben, ga dan daar eens een middagje op visite. Gewoon even kijken hoe de kinderen met elkaar om gaan. En besef je dat je als ouders daar veel in kunt maken of breken in de opvoeding.
Veel geluk!