Is idd helaas wel normaal rond de 4 maanden. Ik heb 2 dochters, beiden sliepen door rond de 10 weken en even later was dat weer voorbij en ze hebben amper meer doorgeslapen tot ze zo’n 15 maanden oud waren.
Eenmaal doorslapen betekent zeker niet dat ze dat altijd blijven doen helaas!
Mn jongste dochter is nu 16 maanden en de laatste 3 weken slaapt ze ineens weer door (behalve vannacht, vanaf 5.00 lag ze tussenin..) Maar daarvoor was het dus bijna elke nacht gedoe. Al 15 maanden lang 😉
Mn oudste dochter is 3 jaar en wordt ook nog wel eens wakker van een enge droom of omdat het donker is of omdat ze wat wilt drinken. Dus zelfs peuters slapen niet altijd door. En da’s allemaal heel normaal hoor denk ik zo.
Maar balen is t wel ja. Ze slapen even door en je denkt: yes! Maar een paar weken later is het weer voorbij. Het zal niet altijd honger zijn nee, maar mijn ervaring is wel na 2 kinderen dat een klein flesje melk van 90cc ze kalmeert en helpt doorslapen. Dus ik geef vaak maar 90cc melk, in ieder geval totdat ze 1 jaar oud waren. Zeker zo’n kleine baby die jij nog hebt mag écht wel een flesje in de nacht.
Rijstebloem of jbpm helpt niks. Zelfs bambix vanaf 6 maanden hielp hier niet. Ze worden gewoon wakker soms, ze hebben je gewoon nodig. Je moet helaas niet verwachten dat je kindje altijd doorslaapt, de eerste 1-1.5 jaar zeker niet!! Er zullen weken zijn dat je kindje prima slaapt in de nacht en dan weer weken vol gedoe en drama. Of juist overdag 😉 Hoort er allemaal bij!