Hi lieve dames!
Begin dit jaar ben ik gestopt met de pil, niet vanwege een kinderwens maar omdat ik Prikkelbaar Darm Syndroom heb en eens wilde kijken of dit wellicht door het pilgebruik zou worden beïnvloed. Helaas heeft dit geen resultaat opgeleverd, maar ben ik er wel achter gekomen dat mijn cycli verre van normaal zijn, variërend van 41 tot zelfs 89 dagen.
Na aandringen bij de HA een doorverwijzing naar de Gyn, ze heeft na onderzoek geen PCOS vastgesteld maar geeft wel aan dat er PCOS-achtige tekenen zijn (lees; 10/11 blaasjes per eierstok). Omdat we op dit moment geen acute kinderwens hebben laat ik het hier qua ziekenhuis voor nu bij, maar de Gyn heeft wel aangegeven dat we meteen terug moeten komen als de situatie niet veranderd en wij wel voor een kindje willen gaan.
Het hele verhaal heeft me natuurlijk wel aan het denken gezet. Zoals gezegd is er geen acute kinderwens, maar de wens is er voor de nabije toekomst zeker. Het feit dat de Gyn aangeeft dat we direct terug moeten komen geeft bij mij wel aan dat er toch iets niet helemaal goed zit, ondanks dat ze er geen label op wil plakken. Zijn er dames die door een soortgelijke “diagnose” de keuze hebben gemaakt het eerder te gaan proberen? En wat is jullie ervaring hiermee? Hoe lang heeft het bij jullie geduurd voordat je zwanger was? En was dit met of zonder hulpmiddelen?
Het liefst zou ik het natuurlijk eerst op de natuurlijke manier proberen, voordat er een heel circus aan medische hulpmiddelen wordt ingeschakeld. Ik ben 26, mijn vriend 28 en “voor het mooie” zouden we eigenlijk nog één of twee jaar willen wachten. Echter, als de kans groot is dat het sowieso veel langer gaat duren dan is het misschien juist wel verstandig er eerder mee te beginnen. Vriendlief denkt echter dat 1+1 altijd 2 is en heeft denk ik niet zo goed door dat het soms echt wat moeilijker gaat dan je misschien hoopt/denkt.
Overigens weet ik natuurlijk dat iedereen anders is en het absoluut voor ons niet hetzelfde hoeft te gaan, maar desalniettemin hoor ik graag jullie verhalen en tips! :)
Liefs, El