Toen m’n oudste dochter 1.5 jaar was ben ik ook begonnen met zindelijkheidstraining. Heb veel gehad aan het boekje zindelijkheid is kinderspel.
Ik deed de luier uit en onderbroek aan. En dan vaak op de wc met verkleiner gezet met een boekje of filmpje zodat ze even bleef zitten. Dan zat ze zo’n 5-10 minuten en kwam er vaak wel wat. Vooral de eerste paar dagen veel ongelukjes gehad hoor, dat ik dacht waar ben ik aan begonnen. Maar ineens had ze het door en ging het goed. Wanneer ze wel een ongelukje had, dan zette ik haar alsnog op de wc. Soms plaste ze dan nog verder, soms ook niet. Maar nooit boos ofzo geworden. Als ze iets op de wc deed heel blij en positief reageren. En bij een ongelukje zei ik dat het niet erg was en zette ik haar op de wc.
Hier trouwens niet op het potje omdat ze dat zelf niet wilde.
Na een kleine week was ze overdag zindelijk. Als we naar de winkel gingen of langere tijd in de auto, kreeg ze nog wel een luier aan en dan meteen uit bij thuiskomst. En eigenlijk bleef die wel gewoon droog. Na een tijdje geen luier meer aangedaan als we ergens heen gingen en dat ging altijd goed. Natuurlijk wel eerst naar de wc voordat we weggaan.
Een jaar later was ze snachts zindelijk. Ze wilde ineens zelf geen luier meer om met slapen. Heb daar nooit druk op gelegd.