In Groot-Brittannië is het al jaren erg populair: bijna 40 procent van de vrouwen krijgt na de zwangerschap een cadeau. Daar geven mannen niet alleen sieraden, maar bijvoorbeeld ook designer handtassen, schoenen, foodprocessors of tablets. Baargoud of werpgoud wordt dat ook wel genoemd.
'De man hoeft alleen zijn hormonale vrouw of vriendin te tolereren en toe te kijken hoe ze bevalt, dus een cadeau aan het einde is wel op zijn plaats', licht een moeder het belang van baargoud toe in Daily Mail.
'Normaal gesproken koop ik geen designer kleding of accessoires, maar het idee dat ik mijn eigen it-bag zou hebben, gaf me een boost op dagen dat ik uitgeput was door het prille ouderschap', vertelt een andere moeder.
Traditie in de betere kringen
Hoe zit het bij ons? Verwennen onze mannen hun vrouwen eigenlijk een beetje als ze net gebaard hebben?
'Het is in ons land een oude traditie en dan met name voor de betere kringen', zegt familietherapeut Else-Marie van den Eerenbeemt. 'Zo is het bijvoorbeeld traditie in bepaalde families om een ring te geven aan de eerste dochter die een kind krijgt. Dat ligt er dus heel erg aan uit welke sociale klasse je komt.'
Langzaam aan het verdwijnen
Van den Eerenbeemt vermoedt dat de traditie in ons land langzaam aan het verdwijnen is. 'Toch een teleurstelling voor veel vrouwen dat ze geen cadeau krijgen. Terecht dat dat voor (kraam)tranen zorgt. Ik vind dat vrouwen best wel wat meer erkenning mogen krijgen voor hun prestaties, en daar hoort een mooi cadeau bij.'
'Hij vindt het onzin'
Ook onze hoofdredacteur Hilde Tholen ziet dat vrouwen in het buitenland vaker worden overladen met cadeaus dan Nederlandse moeders. 'In mijn geval heb ik bij de eerste twee geen cadeaus gekregen van mijn vriend. Hij vindt het onzin. 'Dit doen we toch samen', zei hij.'
Een beetje jammer vindt Tholen het wel: 'Het heeft wel iets moois om wat te krijgen dat herinnert aan de geboorte van je kind.'
LEES OOK: Als een prinses tijdens je kraamtijd
Uitslag poll
Uit de 336 reacties op onze poll 'baargoud: terecht of overdreven' blijkt dat bijna de helft van de vrouwen het krijgen van baargoud terecht vindt.
Auteur: Irene de Waal – bron: EditieNL – foto: Shutterstock