Voor oudersNieuws

Minister Asscher: 'Voor iedere peuter is er voortaan kinderopvang'

Minister Asscher: ‘Voor iedere peuter is er voortaan kinderopvang’ Ouders van Nu Redactie
Ouders van Nu Redactie
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

Voortaan is er voor alle kinderen van 2,5 jaar tot 4 jaar een plek op de kinderopvang of peuterspeelzaal! Ook kinderen die nu niet naar de opvang gaan, krijgen een plek aangeboden voor twee dagdelen per week. En de gemeentes krijgen hiervoor een bijdrage van het Rijk, heeft de minister beloofd. Het is de bedoeling om opvangplekken te creëren voor alle peuters, ook voor peuters van wie de ouders niet allebei werken. Het uitgangspunt voor hen is dat er een passende ouderbijdrage gaat gelden.

Goede start in de maatschappij

Zo'n 15% van de peuters in Nederland zit nu niet op een voorschoolse opvang. Dit zijn vooral kinderen waarvan een of beide ouders niet werken, maar het kan ook gaan om ouders die geen plek kunnen krijgen. Minister Asscher: 'Elke peuter verdient een plek om opgevangen te worden, dus ook peuters waarbij een of beide ouders niet werken. Goede kinderopvang geeft kinderen een goede start in de maatschappij. Ieder kind heeft daar recht op'.

Twee dagdelen per week

In september vorig jaar kondigde minister Asscher al aan 60 miljoen euro te willen uittrekken om ervoor te zorgen dat alle peuters twee dagdelen per week naar de opvang kunnen. In juli 2016 ontvangen de gemeenten de eerste 10 miljoen euro. De komende zes jaar komt daar steeds 10 miljoen euro bij. Dit zijn minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten overeengekomen.

Lees verder onder de advertentie

Auteur: Ilse Windhausen – Beeld: De Beeldredaktie/Dingena Mol