1. Rupsjes
Wat heb je nodig?
- Druiven
- Aardbeien
- Snoepoogjes
- Beetje gesmolten witte chocolade om de snoepoogjes mee te plakken
- Satéprikkers
Zo maak je het: Rijg de druiven op de satéprikker. Bovenop prik je een aardbei. Met de witte chocolade plak je op elke aardbei twee oogjes en voilà, een vrolijke en gezonde rupstraktatie.
2. Giraffen
Wat heb je nodig?
- (Vega) knakworsten
- Blokjes kaas
- Satéprikkers
- Geprinte en uitgeknipte giraffenhoofdjes
Zo maak je het: Snijd de knakworsten in vijf stukjes. Rijg de prikkers: begin met een blokje kaas, dan een stukje worst, weer een blokje kaas, een stukje worst en eindig met een blokje kaas onderop (zodat je ze kunt neerzetten). Plak het giraffenhoofdje bovenop de prikker en klaar is Kees!
3. Popcorntipi’s
Wat heb je nodig?
- 6 blaadjes vrolijk gekleurd papier
- 30 zoute stokjes
- 100 gram popcorn (zoet of zout)
Zo maak je het: Print een tipi-mal op de achterkant van het papier. Knip langs de doorgetrokken lijnen en vouw de stippellijnen. Lijm de tipi dicht zodat hij mooi rechtop blijft staan. Zet in elke tipi 5 zoute stokjes als ‘houtstapel’ en vul hem met een handje popcorn.
4. Spiesje met aardbei en pannenkoek
Wat heb je nodig?
- Pannenkoeken
- Aardbeien
- Satéprikkers
- Aardbeienjam
Zo maak je het: Bak de pannenkoeken volgens het recept. Dit kun je al de avond ervoor doen. Laat ze goed afkoelen en bewaar ze afgedekt in de koelkast. Was de aardbeien en dep ze droog. Verwijder de kroontjes en snijd ze doormidden.Besmeer de pannenkoeken met een dun laagje aardbeienjam. Niet te veel, anders wordt het een kliederboel.
Rol de pannenkoeken strak op en snijd ze in stukjes van 1 à 2 cm. Rijg de spiesjes: begin met een halve aardbei, dan een pannenkoekrolletje, weer een aardbei, en zo verder. Voor de perfecte balans gebruik je 3 aardbeien en 2 pannenkoekrolletjes per prikker. Pannenkoeken te veel werk? Je kunt ook poffertjes gebruiken.
5. Appelmonstertjes
Wat heb je nodig?
- Appels
- Aardbeien
- Snoepoogjes
- Mini marshmallows
- Kleine satéprikkers
Zo maak je het: Met een beetje handig snijwerk van je appel en aardbei creëer je samen met een aardbei, mini marshmallows en een paar snoep oogjes een prachtig monster. Wroaaarrrrr.
6. Vlinder
Wat heb je nodig?
- Cheezdippers
- Gekleurd karton of papier
- Plakoogjes
- Stickers
- Pijpenragers
Zo maak je het: Leg de Cheezdippers op het karton en teken er vlindervleugels omheen. Knip uit en versier de vleugels met stickers en andere vrolijke versiersels. Plak oogjes op de Cheezdippers en teken er een gezichtje bij, prik de pijpenragers erin als voelsprieten en schrijf eventueel nog een boodschap op de vleugels. Ziet er hartstikke gezellig uit.
7. Schaapjes
Wat heb je nodig?
- Boterhamzakjes of hersluitbare zakjes waar je de ziplock afknipt
- Popcorn
- Stevig lint
- Printable Shaun the Sheep
Zo maak je het: Verdeel de popcorn over de zakjes en maak goed dicht met een lintje. Knip de Shaun-hoofdjes uit en lijm op de zakjes.