Naam: Lynn (32)
Samen met: Alex (34)
Beroep: digital business en marketing consultant, contentcreator
Hoeveelste kind: tweede, na Zen (1,5)
Instagram: @whoisthatblonde
Fotograaf: Nealia Salas Amner
'Zwanger worden was voor mij niet vanzelfsprekend. Nadat bij mij Culitis ulcerosa was ontdekt, een chronische ontstekingsziekte van de dikke darm, onderging ik twee operaties. De eerste voor een stoma, en de tweede voor een J-pouch, een soort ingebouwde stoma.
Door de operaties is er een grote kans op littekenverklevingen in je buik, en mogelijk ook rondom mijn eierstokken. Van Zen raakte ik op wonderbaarlijke wijze heel snel zwanger, maar ik weet - ook door verhalen uit mijn omgeving - dat zwanger worden, of het nou de eerste of tweede of derde keer is, zomaar moeizaam kan gaan.
Dankbaar en schuldig
Ik had mezelf deze keer dus voorbereid om na zes maanden proberen actief aan de slag te gaan met onze wens voor een tweede kind. Maar ook deze keer ging het supersnel. En daar ben ik zo dankbaar voor.
Ik voel me er soms ook schuldig over, naar anderen bij wie het moeilijk of niet gaat. Het is zoiets gevoeligs, en ik kan me niet voorstellen hoeveel pijn het doet als een kinderwens niet in vervulling gaat. Ik tel mijn zegeningen en ben heel dankbaar.
Lees ook: 7 veelgestelde vragen over hulp bij zwanger worden
Al misselijk van water
Het duurde niet lang voor ik erachter kwam dat ik zwanger was: ik voelde me echt niet lekker. Tijdens de zwangerschap van Zen was ik vermoeid en misselijk, maar dat valt echt in het niet bij hoe ik me deze keer de eerste vier maanden voelde. Ik werd al misselijk van water, en van tandenpoetsen.
Daarbij was ik extreem vermoeid en kon ik nadat ik 's nachts zo'n twaalf uur had geslapen overdag nog een dutje doen. Ik voelde me vreselijk. En daarbij voelde ik me ook nutteloos, ik kon vrijwel niets. Ik ben flink afgevallen, omdat ik zo weinig eten binnenhield.
McFlurry's en pizza salami
Er waren maar een paar dingen die ik binnen kon houden. Vooral ongezonde dingen, die ik normaal nooit eet. Denk aan pizza salami, van die rode snoepveters, chocopop cornflakes, frietjes van McDonalds en de McFlurry.
Daar moest Alex een week lang echt elke avond voor naar McDonalds, want ik moest en zou een McFlurry eten. Na een week hield die craving grappig genoeg op. Sinds een paar weken voel ik me gelukkig wat beter en kan ik weer normale dingen eten.
Lees ook: Eetbuien (cravings) tijdens je zwangerschap, zo houd je het gezond
Gender reveal
Met 13 weken zijn we naar België gereden voor een vroege geslachtsecho. Mijn zus was namelijk hoogzwanger en ik wilde heel graag dat zij de gender reveal kon meemaken. We hebben het geslacht van de baby op een briefje laten schrijven, en thuis samen op de bank bekeken.
Toen we zagen dat het een meisje was, waren we allebei superblij en emotioneel. Ik ging ervan uit dat het een jongetje zou zijn, omdat de echoscopist een keer 'hij' gebruikte, maar had een stiekeme voorkeur voor een meisje. Toen het een meisje bleek, was ik heel dankbaar. Ik heb al tien jaar een meisjesnaam klaarliggen, en ik vind het zo leuk dat ik deze naam ook mag gebruiken nu.
Obsessie voor roze
Ik ben echt geobsedeerd door de kleur roze, en ik heb helemaal zin in mooie meisjesspullen. Al moet ik mezelf inhouden: we hebben nog genoeg mooie genderneutrale dingen van Zen, en hebben dus weinig nieuws nodig. Uit duurzaam oogpunt houd ik het dus voornamelijk daarbij, al zal ik misschien heus een paar nieuwe dingen willen kopen.
Lees ook: Baby uitzetlijst: de complete checklist
Geen babykamer
Een babykamer hebben we niet, omdat we nu in een tweekamerappartement wonen, maar we hebben een nieuwbouwhuis gekocht. De eerste zes maanden zal de baby toch bij ons op de kamer slapen, dus erg vind ik het niet. En die babykamer komt er dan volgend jaar in de lente. Maar mijn nesteldrang gaat het daar wel even zwaar mee hebben, haha.
Grote broer
We hebben Zen verteld dat hij een zusje krijgt, maar hij begrijpt het nog niet echt. Wel hebben we een babypop gekocht, om te oefenen. We vertellen hem dat hij die mag vasthouden en mag knuffelen, maar niet met de baby mag gooien of in de baby mag bijten.
We hebben geluk dat mijn zus en schoonzus net zijn bevallen, dus er zijn genoeg baby's in de buurt. Ik ben heel benieuwd hoe hij het gaat vinden en ik kan niet wachten om ze samen te zien opgroeien.'
Meer interviews lees je in ons dossier Een buik vol.