Voor oudersColumns & rubrieken

Daphne: 'Had ik maar vanaf het begin gekozen voor co-ouderschap'

privé
privé
Leestijd 3 minuten
Lees verder onder de advertentie

'Ik heb twee kinderen (4 en 1 jaar) van twee verschillende vaders. Een belangrijk besef dat kwam met het moederschap, was dat ik tot die tijd veel te weinig ruimte innam in bed.

Zijn orgasme

Ook vond ik het lastig dat seks meestal gebeurde volgens een vast script: altijd penetratie en het eindigde vaak met hetzelfde slot: het orgasme van hem. Mijn zwangerschappen brachten me in contact met nieuwe kanten van mezelf qua seksualiteit.

Het legde een sensuele kant van mezelf bloot, ik had behoefte aan massages en softe seks waar soms helemaal geen penetratie aan te pas kwam.

Lees verder onder de advertentie

Lees ook: Seks na de bevalling, wanneer kan het weer?

Nu even niet

Ook toen de kinderen kwamen, viel ik niet terug op de seks van voordat ik moeder werd. Vooral in het eerste jaar na de bevallingen, had ik amper zin. Rot op, nu even niet!, was mijn boodschap, als mijn partner toenadering zocht.

Ik moest niet denken aan uitgebreide sessies met toeters en bellen. Knuffelen en vastgehouden worden, dát wilde ik. Als ik al te porren was voor seks, dan wilde ik hooguit even snel klaarkomen en dan tukken. Zónder me daar schuldig om te voelen.

Lees verder onder de advertentie

Tegenwoordig neem ik veel meer ruimte in tussen de lakens. Ik onderzoek mijn voorkeuren en volg mijn diepste verlangens. Had ik dat maar eerder gedaan, denk ik nu, want ik geniet meer dan ooit. Blijkbaar moest ik moeder worden om mezelf op de eerste plaats te zetten in bed.

Ruimte in huis

Die behoefte aan ruimte gaat trouwens verder dan het bed. Tijdens beide zwangerschappen besloot ik samen te gaan wonen met de vader. Dat was achteraf heel stom, want ik weet dat dat niets voor mij is. Beide keren werd het een totale deceptie. Naast werken, voeden en zorgen, moest ik ook nog iedere avond op de bank naar de verhalen van mijn partner luisteren.

Ik vond samen zo'n huishouden runnen niet geil en had daarnaast het idee dat ik het meeste werk deed. Had ik maar vanaf het begin gekozen voor co-ouderschap, want beide relaties liepen al snel stuk. Ik trek het gewoon niet om constant een man in mijn space te hebben.

Lees verder onder de advertentie

Vrijblijvende seks

Inmiddels voel ik weer de ruimte die ik nodig heb, in mijn huis en in de slaapkamer. Want dat ik vrijgezel ben, betekent niet dat ik niet meer aan mijn trekken kom tussen de lakens.

Integendeel, ik heb vrijblijvende seks met mannen waar ik me veilig genoeg bij voel om me uit te spreken. Bij hen hoop ik verbinding, intimiteit en lust te vinden. Daarna gaan ze weer lekker naar hun eigen huis.'

Daphne Gakes is theatermaker. De afgelopen vier jaar interviewde ze honderd bekende, en minder bekende Nederlanders over hun seksleven. Naar aanleiding daarvan stelde ze samen met seksuologen kernwaarden voor een plezierig seksleven op. Op 28 en 29 maart brengt ze haar bevindingen in de theatervoorstelling Tussen de lakens in Theater Bellevue in Amsterdam.

Lees verder onder de advertentie