Aaron en Rebecca ontdekten tijdens een van hun eerste dates, eind 2016, dat ze hun verjaardag delen. ,,Hij kon niet afspreken, omdat hij een feestje had", vertelt Rebecca. ,,Toen ik verder vroeg, bleek het om zijn eigen verjaardag op 9 januari te gaan. Dat is toevallig, zei ik. Dan ben ik ook jarig!"
Volgens Aaron (31) vooral handig. Zo vergeet hij de verjaardag van zijn vrouw Rebecca (29) in elk geval nooit. Al gebeurde dat deze keer toch wél even: ,,We hebben niet eens een cadeautje voor elkaar gekocht." Maar na enig overleg grinnikt hij: ,,O ja, inderdaad: Mads is ons verjaardagscadeau!"
Lees ook: Dit zijn ze: de populairste babynamen van 2023
Grote baby
Het gaat goed met baby Mads, die in een recordtijd werd geboren. Een record voor Rebecca en Aaron in ieder geval. ,,Rebecca was uitgerekend op de 15de. Maar de vorige bevalling, we hebben nog een dochter Nora van 2 jaar, is dermate vervelend verlopen dat nu extra in de gaten werd gehouden hoe groot deze baby zou worden.
Toen bleek dat Mads in de buik nóg groter zou worden dan onze dochter, hebben we gekozen een week voor de uitgerekende datum een keizersnede te laten doen."
Eén keer feest
Aaron begint weer te lachen: ,,We konden kiezen tussen 8 of 9 januari. Ja, we hoefden elkaar niet eens aan te kijken. We wisten het allebei meteen zeker: 9 januari natuurlijk. Is toch gewoon grappig? Alle drie op dezelfde dag jarig zijn."
Bovendien is het ook nog eens heel efficiënt, beschrijft Aaron. ,,Je kunt je familie zo vlak na de feestdagen niet meerdere keren over de vloer vragen voor verjaardagen. Nu kan het allemaal gewoon op één dag", grinnikt hij.
,,Maar dan doen we wel gewoon een taart met alleen Mads erop, hoor." Hun dochtertje Nora is overigens in de zomer jarig. ,,Dat is weer speciaal omdat zij de enige is met een afwijkende verjaardag in ons gezin."
Dit keer wél ontspannen bevallen
De bevalling verliep 'op rolletjes', vooral omdat ze dit keer dus goed voorbereid waren en de boel al hadden gepland. ,,Het was fijn, ontspannen. Nu was het, in plaats van meer dan dertig uur zoals de vorige bevalling, in 15 minuten gebeurd. We konden het nu veel meer echt beleven."
De baby werd geboren om 10.08 uur. ,,Genieten. Voor mij ook", zegt Aaron.
De tekst gaat door na de foto
Rebecca mocht, ondanks de zware buikoperatie, woensdag alweer het ziekenhuis uit. Samen met hun kersverse 'verjaardagscadeau' Mads. Thuis in Alblasserdam kan Rebecca verder aansterken. ,,Ze mag de eerste zes weken weinig doen. Ik ben vrij en ga veel helpen, en leuke dingen doen met onze dochter Nora", zegt Aaron.
Lees ook: Van playlists tot affirmaties: zo ga je positief de bevalling in
Niet super romantisch, Tinder, maar we waren verliefd!
Aaron Suijker
Sinds de basisschool
Aaron en Rebecca zijn nu acht jaar samen, al kennen ze elkaar al bijna hun hele leven. ,,Vanaf de basisschool. We zaten niet in dezelfde klas, want ik ben twee jaar ouder, maar zaten wel op dezelfde school in Alblasserdam."
Van verkering kwam het toen niet, ze verloren elkaar uit het oog tot ze elkaar eind 2016 weer tegenkwamen op de populaire datingapp Tinder. ,,Ja, niet super romantisch, Tinder. Maar goed, het was vrij snel raak. We waren verliefd!"
Ze gingen na een paar jaar samenwonen in Dordrecht, om uiteindelijk toch weer in hun 'thuisdorp' Alblasserdam te belanden in het huis waar ze een gezin wilden stichten. ,,We wilden altijd al graag een jongen en een meisje. En dat is gelukt. We zijn superblij."