Onder de indruk
Jeetje… ik ben een beetje stil van je brief. Leuk stil, hoor. Een soort: wauw, kan iemand nog zo van me onder de indruk zijn? Het is natuurlijk heus niet zo dat mijn man niet ziet hoe tof ik ben. Dit weekend nog postte hij op Instagram (drdreetje voor wie het wil weten) een foto van mij waar ik liggend op een plastic tuinstoel in onze Center Parcs-tuin met een Corona aan mijn mond en één kind balancerend op mijn gestrekte benen en een ander kind in mijn nek een boek lees, met daarbij: 'Zo'n vrouw heb ik dus. #momlife' Hij is dus heus nog steeds van me onder de indruk.
De brief van Matthijs nog niet gelezen?
MILF-schap
Voor het gemak sla ik alle carrière-gerelateerde opmerkingen in je column over, en lees ik gretig wat ik denk tussen de regels waar te nemen; dat ik er nog toe doe, dat ik leuk ben, dat je me bewonderenswaardig en aantrekkelijk vindt. Ik weet niet hoeveel vrouwen zonder kunnen, maar ik heb mijn dagelijkse portie flirten hard nodig. Van een steelse blik bij de zwemles, tot een nonchalant: 'Zeg… ga jij vanmiddag ook nog met de kinderen naar het veldje?' De gescheiden vader, die je direct herkent aan de bijzin: 'Als ik de kinderen heb….' Ik lees daarin meteen onomwonden sjans, en wentel me even in mijn MILF-schap, en dan maakt het me niet eens uit of het ook zo is bedoeld. (Hoewel ik er niet in geloof dat je zoiets eenzijdig kan waarnemen. Een vonk kan alleen maar tussen twee mensen plaatsvinden; is mijn stellige overtuiging.)
Sexy-state-of-mind
Ooit kondigde ik op een gala over vrouwenkwalen seksuoloog Ingeborg Timmerman aan. Zij sprak over een probleem waar volgens sommigen alleen vrouwen aan lijden: te weinig zin in seks. Onontbeerlijk voor een gezond libido is een bepaalde instelling, de 'sexy state of mind' noemde ze het. Je kunt natuurlijk kaarsjes aansteken en Barry White opzetten, maar minstens zo effectief – zo niet effectiever – is een compliment, een flirtage of een aubade per mail, brief of column. Zo raak je in die gemoedstoestand, die zij zo belangrijk acht. Al die energie neem je uiteindelijk ook mee naar huis, en het hele gezin vaart wel bij zo'n blije moeder met opgepoetst ego. Dus dank, knappe mannen, lieve Matthijs dat jullie dat zo doen. Hou dat vol, boost die ondervoede moederzielen en cultiveer onze sexy-state-of-mind die we zo hard nodig hebben om naast al die lekkere snotkusjes, billenpoetsers en modderlaarsjes door te voelen dat we ook nog sexy mama's zijn.
PS: Of was het echt alleen platonisch bedoeld?