Voor oudersNieuwe rol als ouder

Voor je het weet is het voorbij: dit missen jullie het meest aan de babytijd

Getty Images
Getty Images
Leestijd 2 minuten
Lees verder onder de advertentie

Een baby krijgen verandert alles aan je leven, en dat kan best even wennen zijn. Hoe je de eerste weken en maanden ook ervaart, het is sowieso een bijzondere tijd, die mogelijk niet meer terugkomt. Goed dus om je daarvan bewust te zijn en herinneringen te maken. Van de eerste kusjes tot het samen in slaap vallen: dit zijn de reacties van andere ouders over wat ze het meest missen aan de babytijd.

Lees ook: 14x kraamcadeaus met naam om herinneringen aan de babytijd te bewaren

Knuffelen, knuffelen en nog eens knuffelen

Voor velen van jullie is knuffelen een van de meest gekoesterde momenten. Het gevoel van een klein lijfje tegen je aan, de warmte en de geborgenheid die zowel jij als de baby ervaren tijdens die intieme momenten, is voor veel nieuwe ouders onvervangbaar.

Lees verder onder de advertentie

Antwoord 1: ,,In de kraamweek de hele dag kroelen in bed."
A2: ,,Knuffelen zonder tegenstribbelen."
A3: ,,De knuffelsessies met zo'n klein bundeltje geluk."
A4: ,,Knuffelen, uren op je borst liggen!"
A5: ,,Huid op huid en veel knuffelmomenten."

Lees ook: Knuffelen is van levensbelang: zo stil je de huidhonger van je baby

Een baby die stil blijft liggen

Veel van jullie kijken ook met veel geluk terug op het moment waarop jullie baby nog stil lag en volledig afhankelijk was. Het was een periode waarin er weinig gevaar en uitdagingen waren, omdat de baby nog niet kon kruipen of lopen, en daardoor veilig bleef op één plek. Dit gaf jullie rust, wetende dat je kind dichtbij en beschermd was, zonder de constante zorgen over valpartijen of ondeugende avonturen.

Lees verder onder de advertentie

Antwoord 1: ,,Dat ze stil lag! Nu is het optrekken en kruipen als een malle. Opletten geblazen, haha!"
A2: ,,Een kind dat stil lag tijdens het verschonen."
A3: ,,De zekerheid dat je baby stil blijft zitten."
A4: ,,Het buidelen, want nu bewegen ze een stuk meer nu ze 2 en 4 jaar oud zijn."

Lees ook: Als je heimwee hebt naar de babytijd: 'Nog een baby krijgen is geen antwoord op dat gevoel'

Andere bijzondere momenten

Daarnaast hebben jullie nog genoeg andere geluksmomenten die jullie nooit zullen vergeten en voor altijd koesteren.

Lees verder onder de advertentie

Antwoord 1: ,,Het niets moeten, just go with the flow."
A2: ,,De qualitytime met je kinderen en het rustige en vooral niet gehaaste leven tijdens je zwangerschapsverlof."
A3: ,,De geur van mijn baby."
A4: ,,Geen opstartproblemen in de ochtend."
A5: ,,Alles! Zijn geur, babygeluidjes, maat 50 kleertjes, kleine luiers, alles!"
A6: ,,De voedingsmomenten vond ik heel erg fijn."
A7: ,,Support van familie en vrienden in het huishouden."